Jdi na obsah Jdi na menu

 


 

Obrazek

 

 

 

International Little Artists

25. 8. 2014

 

International Little Artists1
The Voice of Unheard Children2
O nás
 
Jsme nezisková organizace, která pomáhá dětem celého světa spojit se prostřednictvím umění. Chceme vytvořit prostor pro děti, aby mohly vyjádřit své myšlenky, pocity, sny prostřednictvím umění a vzájemně posílaných zpráv.
 
Do projektu jsou zapojeny děti z různých koutů světa, ze škol, dětských domovů, děti různého vyznání a zázemí. Prostřednictvím namalovaného obrázku na vlastní libovolné téma mohou děti vyjádřit samy sebe, své pocity a myšlenky a zároveň posílat zprávy a vzkazy ostatním dětem po celém světě.
 
Program je určen pro děti od 2 do 18 let.
 
V rámci projektu budeme pořádat výstavy vytvořených uměleckých děl malých umělců, které se budou konat v různých částech světa.
 
Odkud přišla inspirace?
 
Vše začalo v Říjnu roku 2013, jako projekt pro uměleckou výstavu pořádanou u příležitosti lékařské konference v České republice a na Slovensku. Děti z Woods School v americké Lake Geneva byly požádány, aby namalovaly obrázek na téma zdraví. Výstava jejich výtvory byly tak úspěšné, že se projekt rozšířil do dalších škol a zemí.    Postupně se zaznamenávaly podobnosti a odlišnosti v tvorbě malých umělců.
Tak se zrodila Myšlenka na propojení dětí celého světa prostřednictvím umění J J
 
  1. Předejte vytvořené dílo malého umělce spolku s fotkami či jinou dokumentací a souhlasem zákonných zástupců (na připraveném formuláři) kontaktní osobě ze Vzájemného soužití o.p.s.
 
S rodiči (zákonnými zástupci)
 
Abychom mohli díla malých umělců prezentovat na výstavách či webových stránkách, prosím, na připraveném formuláři, zajistěte souhlas zákonného zástupce.
 
Jedná se o souhlas s použitím vytvořeného obrázku, zveřejněním jména, fotografie, příp. audio či video nahrávky dítěte. Rodiče informujte, že tento souhlas dávají pouze pro účely projektu „International Little Artists – The Voice of Unheard Children.“
 
 
 
Pokud byste se rádi podíleli na tomto projektu a podpořili naši myšlenku, prosím, kontaktujte nás (česky nebo anglicky):
 
 
International Little Artists
 
kontaktní osoba: Lucie Hake, Geneva National Golf Club, 1038 Woodland Way, Lake Geneva, 531 47 WI, USA, email: luciehake@yahoo.com,  Tel: 001 773 308 4823.
 
 
Nebo českou spolupracující organizaci:
 
Vzájemné  soužití o.p.s.,
 
kontaktní osoba: Lucie Foldynová, email: l.foldy@seznam.cz, tel. +420 774 491 820, Adresa: Bieblova 8, Moravská Ostrava, 702 00
 
  
 

DEVATERO ŘEMESEL - DĚTSKÝ LETNÍ TÁBOR

30. 6. 2014

 

FOTBAL PRO ROZVOJ 2014

29. 6. 2014

fotografie z akce můžete vidět po rozkliknutí odkazu:
 

http://svczabreh.rajce.idnes.cz/Fotbal_pro_rozvoj_2014/
 

 

PYŽAMOVÝ BÁL V HORNÍ SUCHÉ

10. 6. 2014

 

Pyžamový maškarní bál, 6.6.2014
 
Dne 6.6.2014 jsme v Klubu uspořádali pyžamový maškarní bál – děti měly přijít oblečené tak, jak chodí spát – některé měly pyžama, některé kraťasy a trička , prostě tak, v jakém oblečení chodí spát. Pro děti byly připravené hry a diskotéka. Na tuto akci také děti připravily jídlo, protože se v Klubu učí vařit – připravili chlebíčky, vybalily muffiny, umyly a nakrájely ovoce a nalévaly nealko nápoje. Také připravily stůl, kde pohoštění, které sami dělali, uložily. Pyžamového bálu se zúčastnilo 12 dětí a dvě maminky, které pomáhaly s organizací a výzdobou místnosti. Na konci jsme si opekli párky na ohni, který připravili tatínci.
 

ČTENÍ NA DOBROU NOC V HORNÍ SUCHÉ

10. 6. 2014

 

NÁVŠTĚVA NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA PRO LIDSKÁ PRÁVA

10. 6. 2014

 

RADOVÁNKY V HORNÍ SUCHÉ

7. 6. 2014

 

Radovánky, 7.6.2014
 
Dne 7.6.2014 se taneční kroužek Klubu zúčastnil Radovánek, které pořádala základní škola v Horní Suché. Bylo to první veřejné vystoupení dětí z Klubu. Podle potlesku se domníváme, že vystoupení mělo obrovský úspěch. A také kroje se velmi líbili. Jsme hrdi na děti, že vystoupení zvládli a byly šikovné.
 

OTEVŘENÝ DOPIS MINISTRU FINANCÍ

6. 6. 2014

 

DH PROJEKT

11. 5. 2014

 

Průběžná zpráva o projektu s názvem Pilotní projekt na implementaci rozsudku "DH a ostatní proti České republice" v Ostravě
 

ZPRÁVA O UBYTOVNÁCH NA OSTRAVSKU

10. 5. 2014

z důvodu aktuálního tématu BYDLENÍ umísťujeme Zprávu o ubytovnách  na Ostravsku do této sekce